Foglalkozások
A babára való ráhangolódást segíti és felkészíti a kismamát testileg és lelkileg. Az óra egyaránt tartalmaz klasszikus jógaelemeket, természeti népek gyakorlatait és gátizomtornát.
Az ászanák rövid kitartások és folytonos, könnyed mozgásban végzett gyakorlatok kombinációja. Ezek főként a hátizmok erősítését, a gerinc rugalmasságának megtartását, a nyugalmi légzéskapacitás növelését, a csípőízületek rugalmasítását célozzák.
A szankalpás relaxáció a testi-lelki ellazulást, feltöltődést, a pozitív képekben való gondolkodást, ráhangolódást, az események elfogadását, az azzal való együttműködést, a kismama saját testének megismerését, és jelzéseinek magabiztos felismerését segíti.
Ha érdekel még pár info a kismama jógáról, ITT találsz egy hosszabb cikket róla.
A baba-mama jóga segít a szülés utáni regenerációban, hiszen átmozgatjuk az egész testet, erősítjük a problémás területeket. Sok tartásjavító, háterősítő jóga pózt végzünk. Segíti a babák fejlődését, mozgásérzékelését. A jógás babák sokkal nyugodtabbak, kiegyensúlyozottabbak lesznek. A baba és mama közötti kapcsolat még bensőségesebbé válik.
A kisbabás csoportban a babák passzív mozgatását, masszírozását végezzük. Lelki szempontból nagyon hasznos, hogy a mamák korán közösségbe kerülnek, baráti kapcsolatok alakulnak ki, a szülés utáni depresszió elkerülhető.
Ha érdekel még pár info a baba-mama jógáról, ITT találsz egy hosszabb cikket róla.
A nagybabás jógán a babák már elmászkálnak, felfedezik a környezetet. Sokszor utánozzák a mamák által végzett jógagyakorlatokat, vagy egyszerűen csak eljátszanak egymással. A babáknak szuperül fejleszti a kognitív képességeit a korai és megszokott hasonló korú közösség. Egymástól tanulnak, együtt fejlődnek. A későbbi intézményi körülményekbe (bölcsi, ovi) való beszokást is bizonyítottan megkönnyíti.
Ilyenkor már a jógaászanákat erősítő gyakorlatokkal kombináljuk, hogy az anyuka teljesen vissza tudja nyerni a szülés előtti erejét, formáját. Ideális megoldás lehet olyankor, ha a babát nem tudja kire bízni, de szeretne közösségben, koordinált körülmények között tornászni.
Ha érdekel még pár info a baba-mama jógáról, ITT találsz egy hosszabb cikket róla.
Azaz szülésre bocsátó ünnep. A Blessingway lényege, hogy a kismama a várandóssága végén lélekkel is hangolódjon, felkészüljön a szülésére, a babája érkezésére. Illetve, hogy elbúcsúzzon a kismama léttől. A kismama jógaóra keretein belül vagy akár különálló szertatásként is választható.
A jógaóra keretein belül a foglalkozáson gyakorló kismamát ünnepeljük és búcsúztatjuk a többi résztvevővel együtt. Az óra végi relaxáció és az óra közbeni vizualizációk, rövid rituálék mind a szülni készülő anyuka köré épülnek.
Különálló ceremónia esetében a program teljesen személyre szabott – a résztvevőket, a rituálékat, a dekorációt teljes egészében a leendő anyuka dönti el. A teljesség igénye nélkül pár momentum: pozitív szüléstörténetek, megerősítő üzenetek, virágkoszorú kötés, életfonal, gyertyaszertatás…
Ha érdekel még pár info a szülésre bocsátó ünnepről, ITT találsz egy hosszabb cikket róla.
A fitmummy® posztnatális tréning egy teljes körű, komplex szülés utáni regeneráló program.
A 4 fő terület, ami megváltozik, akár sérül a várandósság során: légzésminta, testtartás, medencefenék izomzat és hasizomzat. Ezek fokozatos helyreállítása történik a 3 lépcsős tréning során.
Kezdjük egy komplett állapotfelméréssel, majd az első lépcsőfok az alapok (újra)tanulása, a második lépés a derekat körülvevő izomfűző stabilitásának fejlesztése (core gyakorlatok), és az utolsó a teljes test helyes mozgásmintáinak a begyakorlása, amiket utána a mindennapok során állandóan használunk.
Minden anyuka megérdemli, hogy a babája születése után is szánjon időt magára, a testi-lelki harmóniájának megőrzésére vagy újra megtalálására. Ez a program igazi, üdítő kikapcsolódás, amikor az anya saját szükségletei kerülnek előtérbe.
Ha érdekel még pár info a posztnatális tréningről, ITT találsz egy hosszabb cikket róla.
Gátizom torna
A medencefenék izomzat tornásztatását jelenti. Ez a nyolcas alakú izomgyűrű a húgycső körüli záróizmot, a végbél záróizmot és nők esetében a hüvely izmait foglalja magába.
Nem csak kismamaként és szülés után (bár akkor nyomatékosan), hanem nők és férfiak életének minden szakaszában fontos ezzel a területtel foglalkozni, tisztában lenni a konzervatív terápiás módszerekkel, köztük a medencefenék tornával is. Hiszen így előzhetőek meg vagy kezelhetőek olyan problémák, mint az inkontinencia, aranyér vagy a szervsüllyedések.
A gátizom torna végzése során a három rétegű medencefenék külső, felületes izomrétegének az akaratlagos feszítése és lazítása történik. Ezek a gyakorlatok bármilyen formában, módon variálhatók, ami minden esetben történik, az az izmok szorítása majd ellazítása. Ezeket a mozdulatokat tanuljuk meg és gyakoroljuk be hetente a fél órás tornán, majd az erősítés (jó esetben) otthon is folytatódik.
Oktató
Bodorkós-Solt Nóra
Kicsi koromtól kezdve a különböző sportágak űzése és gyakorlása az egyik szabadidős elfoglaltságom. A versenyszerű atlétika és röplabda után egyetem alatt fordultam először az aerobik, majd a jóga irányába. A jógát először, mint mozgásformát szerettem meg, úgymond belecsaptam a közepébe a bikram és a vinyasa jógával, a filozófiáját és a lélekre gyakorolt pozitív hatásait a későbbiekben kezdtem tudatosan követni.
A születéssel, szüléssel, babavárással és babázással kapcsolatos ismeretek az elmúlt években kezdtek egyre jobban érdekelni, ahogy az én életem is ebbe az irányba kezdett haladni. A kismama és baba-mama jógaoktatói képzés olyan átfogó tudást adott a szülésfelkészülésről, a természetes praktikákról, a hasznos gyakorlatokról, a boldog kismama és utána a kisbabával zajló harmonikus létről, amit szeretnék minél több kismamának és anyukának átadni. A várandósság alatt a kiegyensúlyozottság megtalálása és a lelassulás; míg a babás óriási változást hozó új életben az egymáshoz szokás és a gyermek mielőbbi megértése a legfontosabb feladatok. Ezekben próbálok mindenkinek segítségére lenni.
Amikor egy kismama már egy alkalom után úgy érzi, hogy sokkal könnyedebb lett, hogy a dereka, a medencéje, a gerince megkönnyebbült, ez bizonyosság részemről a gyakorlatok áldásos hatásaira.
Sporttal és szüléskészüléssel kapcsolatos végzettségeim:
Dúla (2024)
Fitmummy® posztnatális tréner (2022)
Kismama és baba-mama jóga oktató (2020)
Sportszervező (2015)
Atlétika versenybíró (2014)
Kapcsolat: +36 30 444 6673
Árak
Csoportos baba-mama jógaóra (60 perc) | 1 alkalom | 2 500 Ft |
Csoportos baba-mama jógaóra bérlet | 5 alkalom | 12 000 Ft |
Csoportos baba-mama jógaóra bérlet | 10 alkalom | 23 000 Ft |
Csoportos kismama jógaóra (90 perc) | 1 alkalom | 3 000 Ft |
Csoportos kismama jógaóra bérlet | 5 alkalom | 14 000 Ft |
Csoportos kismama jógaóra bérlet | 10 alkalom | 27 000 Ft |
Egyéni óra (bármelyik fenti óra 60 percben) | 1 alkalom | 5 000 Ft |
Csoportos gátizom torna óra (30 perc) | 1 alkalom | 1 200 Ft |
Egyéni fitmummy® posztnatális tréning külsősnek (60 perc) | 1 alkalom | 6 500 Ft |
Egyéni fitmummy® posztnatális tréning Örökmozgó vendégnek (60 perc) | 1 alkalom | 5 500 Ft |
Az árak forintban értendők, az áfát tartalmazzák és egy fő részvételét jelentik.
A stúdióban az elfogadott fizetési módok: készpénz vagy átutalás.
A 10 alkalmas bérletek felhasználhatósága a kismama jóga esetén vásárlástól számított 3 hónap, a baba-mama jóga esetén 4 hónap.
Az 5 alkalmas bérlet felhasználhatósága a vásárlástól számított 2 hónap.
Bármelyik opció ajándékutalványként is megvásárolható, aminek beváltási ideje a vásárlástól számított 3 hónap.
Bérlet esetén, ha a lemondás az óra kezdete előtt 6 órával vagy később történik, úgy az alkalom felszámításra kerül.